Fundacja MY

od 2019 roku prowadzona jest przez lokalny zespół animatorów, edukatorów, artystów, aktywistów. W swoich założeniach skupia się na rozwoju środowiska kulturalnego Wołowa oraz okolic. Zajmuje się edukacją artystyczną, integracją poprzez sztukę, włącza kulturę w codzienne życie społeczności lokalnej budując na niej dialog pozbawiony podziałów i wykluczeń. W działaniach animacyjnych wykorzystuje narzędzia sztuki relacyjnej, partycypacyjnej. Fundacja postawiła sobie również za cel archiwizację wspomnień mieszkańców, artystów, aktywistów gminy, powiatu i regionu powracając do lat 80. i 90. w autorskich podcastach „BAZAr” Kulturalne Targowisko Wspomnień. Naszym marzeniem jest aby kultura i sztuka stała się nieodłączną wizytówką naszego miasta, a działania, które realizujemy integrowały różnorodne grupy społeczne – dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby narażone na wykluczenie społeczne.

Nasze działania możesz wesprzeć darowizną: Santander Bank Polska 95 1090 2460 0000 0001 4381 7480

Poznaj nasz zespół

Natalia Gołubowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Edukacja Artystyczna, Mediacja Sztuki, Wzornictwo w Szkle. Od 2014 założycielka OZArt Otwartego Zakładu Artystycznego w ramach którego współpracuje z lokalnymi instytucjami tworząc projekty w oparciu o historię, kulturę i sztukę. Współpracowała z takimi instytucjami, jak: Pawilonem Czterech Kopuł, Muzeum Współczesne Wrocław, Strefa Kultury Wrocław. Autorka licznych projektów dotacyjnych z wieloletnim doświadczeniem z obszaru edukacji, sztuki, kultury. W Fundacji zajmuje się pisaniem wniosków, merytoryczną stroną projektów, realizacją działań warsztatowych.

Róża Gołubowska – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu ze specjalizacją edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Tworzy projekty w oparciu o proces zakończony np. wydaniem wspólnej płyty. Prowadzi warsztaty muzyczne oraz wspiera przedszkola w zajęciach z rytmiki. Tworzy własne aranżacje muzyczne. W Fundacji odpowiedzialna jest m.in. za realizację projektu „Muzyczne Wakacje”, koordynuje również część działań i wspiera nas pod kątem organizacyjnym.

Mateusz Skrzypicki – absolwent artystycznej szkoły ROE o profilu muzyk/realizator dźwięku oraz Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Na co dzień pracuje w Wołowskim Ośrodku Kultury jako specjalista ds. organizacji imprez, oraz grafik zajmując się przygotowaniem wizualnej strony projektów. W Fundacji zajmuje się techniczną stroną realizowanych przez nas działań, prowadzi warsztaty.

Krzysztof Gołubowski – ukończył Instytut Artystyczny przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie o specjalności nauczyciel plastyki. Absolwent studiów podyplomowych ASP we Wrocławiu w zakresie nauczania zintegrowanego plastyka i muzyka. Posiada wieloletnie doświadczenie w zajęciach dydaktycznych z dziećmi i młodzieżą. W Fundacji współtworzy projekt „BAZAr” Kulturalne Targowisko Wspomnień prowadząc rozmowy z zaproszonymi do podcastów gośćmi.