Kulturalne Połączenia

to projekt, który powstał z myślą o mieszkańcach Wołowa. Jego celem była integracja różnorodnej grupy odbiorców w ramach wspólnych wydarzeń kulturalnych, warsztatów i spotkań. W projekcie ważny element stanowił rozwój więzi partnerskich z lokalnymi przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami podczas współtworzenia i organizacji wydarzeń: Weekendowy Festiwal Pizzy w Pizzerii Papi, Wieczór z Kabaretem w klubie muzycznym Nowa Forma. Projekt był okazją do wspólnych spotkań, dialogu, przeżywania pozytywnych doświadczeń bez podziałów i wykluczeń. Ważną ideą w projekcie było włączanie oraz działania, które przełamują bariery i stereotypy jednocześnie uwrażliwiając na piękno różnorodności.

Projekt powołały do życia: Natalia Gołubowska, Joanna Krasowska i Róża Gołubowska. Partnerzy i współpraca: Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Wołowie, Pizzeria Papi, Nowa Forma, Wołowski Ośrodek Kultury, Kabaret Blade Pojęcie, Bramy Kultury, ALT music, Otwarty Zakład Artystyczny, Fundacja MY.

Festiwal Pizzy

W ramach działania odbył się warsztat z tworzenia pizzy we włoskim wydaniu, który poprowadził Dominik Drogoń. Uczestnikami warsztatu była zaprzyjaźniona grupa z Powiatowego Ośrodka Wsparcia – ŚDS w  Wołowie. Spotkanie oraz  spacer z włoskim poczęstunkiem ulicami rynku otworzyły Weekendowy Festiwal Pizzy w Pizzerii Papi.

Podczas festiwalu zorganizowaliśmy aktywności muzyczne i artystyczne, które poprowadzili nasi animatorzy: Róża i Krzysztof Gołubowscy.

Wieczór z Kabaretem

Cykl warsztatów teatralno-kabaretowych, którego uczestnikami byli  podopieczni z Powiatowego Ośrodka Wsparcia – ŚDS w Wołowie. Do przygotowania wspólnego repertuaru z uczestnikami zaprosiliśmy Kabaret Blade Pojęcie, w składzie Agata Chwiszczuk, Krzysztof Juzwa, Marta Wołowska-Huras. Efektem ciężkiej pracy był wspólny występ przed mieszkańcami Wołowa i powołanie grupy Kabaret Blade Pojęcie i Domownicy. Wieczór z kabaretem w Nowej Formie był ostatnim integracyjnym wydarzeniem zaplanowanym w programie Kulturalne Połączenia.

Fotografie z kabaretu – Tomasz Kosak

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”.