“Akademia Artysty – kreatywny przedszkolak” to kontynuacja projektu rozpoczętego przez Fundację MY w 2021 roku w ramach, którego uruchomiliśmy bezpłatny program edukacji artystycznej skierowany do placówek przedszkolnych na terenie Gminy Wołów. To również integracja środowiska na rzecz edukacji artystycznej i kulturalnej, rozwój partnerstw i współpracy z nauczycielami przedszkolnymi. 

Program składał się z 3 elementów:

“Kreatywny Nauczyciel”– jednodniowy wyjazd integracyjny z noclegiem odbył się w Dzikowcu na terenie Gminy Wołów. Podczas wyjazdu został przeprowadzony warsztat malarsko – rzeźbiarski, ćwiczenia integracyjne oraz ognisko. W drugi dzień w grupach pracowaliśmy nad przygotowaniem programu z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia odbył się również spacer dźwiękowy. 

“Międzynarodowy Dzień Kropki”– działania realizowane były we współpracy z dwiema  placówkami: Przedszkole nr 2 Słoneczko, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich. W ramach wydarzenia 15 września odbyły się warsztaty artystyczno – muzyczne w oparciu o przygotowaną planszę z kreatywnymi wyzwaniami. Zaprojektowaną planszę oraz pocztówki możesz pobrać tu.

“Kreatywny Przedszkolak” cykl 8 warsztatów łączących muzykę, plastykę i teatr pozwalający na zaznajomienie się z 3 różnymi metodami i narzędziami pracy. W Grupach przedszkolnych w wieku od 3 do 5 lat odbyły się warsztaty muzyczne, natomiast warsztaty artystyczne w grupach w wieku od 4 do 5 lat. 

 

Dofinansowano z budżetu Gminy Wołów.